П`ятниця, 17.05.2024, 08:19

Головна » 2016 » Травень » 18 » День Перемоги
День Перемоги

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції; засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму; увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни,   депортацій та злочинів проти людяності, відповідно до Закону України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років”   у Воскресенській ЗОШ І-ІІІ було    організовано й проведено  загальношкільний урок мужності, присвячений   феномену жінки у війні.

Жіночі біографії розкривають різні іпостасі представниць слабкої статі у те лихоліття. Вона – дружина, мати, медсестра-рятівниця, воїн, підпільниця, військовополонена, остарбайтер, свідок Голокосту, хранителька пам’яті і т.д. На фронті жінки оволоділи всіма воєнними спеціальностями: в авіації і на флоті, в піхоті й кавалерії, розвідці, зв’язку, медицині. Навіть виникла мовна проблема, адже слова танкіст, піхотинець, автоматник доти не мали жіночого роду.  Було згадано також , що крім турботи про старих і малих на окупованих територіях, на жіночі плечі ліг тягар підпільної боротьби. Масово жінок використовували для праці в тилу на військових підприємствах, сільськогосподарських роботах, будівництві протитанкових ровів, окопів, бліндажів. Тисячі їх примусово вивезено у Німеччину для виснажливих робіт.

Було проведено також  інформаційну годину  «Міста-герої» для учнів 4-11 класів, що  дало змогу інформаційно й емоційно розкрити злочинну природу війни, визначити вклад українського народу у розгром фашистської Німеччини.

Для заходів   використовувався   символ – червоний мак та гасло – “1939-1945. Ніколи знову”.

Традиційно було проведено операцію «Світанок». Учні 6 класу привітали зі святом Шмиголя Миколу Гавриловича,  зичили йому міцного здоров’я, подарували квіти і щирі посмішки. Єдиному учаснику Другої світової війни діти побажали дожити до ста літ.

9 травня на території Воскресенської сільської ради  традиційно відбулися  урочистості до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні активними учасниками яких були учні та вчителі Воскресенської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Основним гаслом були слова : «ПАМ’ЯТАЄМО. ПЕРЕМАГАЄМО!»

Переглядів: 556 | Додав: school | Теги: день перемоги | Рейтинг: 5.0/3
«  Травень 2016  »